Szanowni Państwo,

Udostępnimy Państwu broszurę przygotowaną z myślą o młodych mieszkańcach  gmin: Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Siechnice i Żórawina, a więc obszaru objętego działaniem Lokalnej Grupy Działania „Stowarzyszenie LIDER A4”. Adresujemy ją  także do naszych gości, którzy chcą poznać skarby tej okolicy.

Naszą ideą jest EDUKACJA BLIŻEJ NATURY, a marzeniem by każdy mieszkaniec znał i doceniał najbliższe sąsiedztwo, z dumą chwalił się nim zapraszając innych do poznania jego atrakcji i historii.

Przyłączcie się do zabawy. Szczególnie zapraszamy szkoły, rodziny i każdego w kim drzemie choć odrobinka z natury odkrywcy.

QUEST - Wyprawa Odkrywców w swoim założeniu przenosi zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w inne, atrakcyjne pod wieloma względami miejsce. Stanowi połączenie zajęć edukacyjnych z wartościowo zagospodarowanym czasem wolnym. Questy mogą być wykorzystane zarówno w edukacji regionalnej, jak i przy tworzeniu nowych atrakcji turystycznych, ponieważ realizowane są w miejscach z pozoru bardzo zwyczajnych lub niezauważanych na co dzień. Zadaniem Questu jest wydobycie atrakcyjności danego miejsca poprzez wskazanie nietuzinkowych elementów, składających się na jego całość.

Nowatorstwo tej metody polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Kolejne miejsce w trasie odnajduje się poprzez odnalezienie odpowiedzi na zagadkę i wyszukanie

w terenie odpowiadającego jej miejsca. Na końcu trasy ukryty jest skarb – zazwyczaj jest to skrzynka z pieczątką, której przybicie potwierdza odbycie wyprawy.

Zapraszamy Państwa na osiem  wypraw i na finałową metę do Biura Stowarzyszenia LIDER A4, Kobierzyce, ul. Witosa 15, tel 71 311 11 35, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na każdego uczestnika zabawy, który zgromadzi wszystkie skarby czeka niespodzianka.

1.      Dawne zawody w Świętej Katarzynie

2.       Folwark w Samotworze

3.       Magnicka wyprawa po świecie koni

4.       O Pałacu w Kobierzycach

5.       O Ratuszu w Kątach Wrocławskich

6.       Szlakiem powozów w Galowicach

7.       W Duroku na padoku

8.       Zielone skarby Żórawiny

 

Wydawnictwo do pobrania:

Edukacja Bliżej Natury – Wyprawy Odkrywców w Lokalnej Grupie Działania Lider A4

Komentarzy (0)

pozostało 500 znaków

Cancel or