Zapraszamy do obejrzenia programu "Mieszkam na wsi", którego jeden z odcinków poświęcony był Lokalnej Grupie Działania Lider A4 (aby przejść do filmu kliknij obrazek).

 

 

OPIS PROGRAMU:
 
O tym, co można zrobić dla mieszkańców wsi mając do dyspozycji dużo zapału, unijne dopłaty i sensowne plany oraz odrobinę wsparcia ze strony urzędów i instytucji, opowiada kolejny odcinek cyklu „Mieszkam na wsi”. Tym razem odwiedzamy społeczników z Lokalnej Grupy Działania A4. Są to te miejscowości, które rozciągają się w linii autostrady, połączone podobnymi interesami i …problemami. Są blisko dużego miasta, ale nie chcą tracić związku z tradycją i przyrodą.
Spotkamy ciekawych ludzi – równocześnie artystów i rzemieślników. Obserwujemy, jak nauka jazdy konnej może służyć dydaktyce. Odwiedzimy jedyne w regionie Muzeum Powozów, by opowiedzieć o związanych z nim unijnych projektach.
 
Obserwujemy także jak tworzy się Spiżarnia A4 czyli bazę danych lokalnych produktów tradycyjnych. Tym razem uzupełnimy ją wyjątkowym dżemem domowej roboty z dojrzałej dyni.
(źródło: http://www.tvp.pl/wroclaw)
 
 

Komentarzy (0)

pozostało 500 znaków

Cancel or